Prosta droga do miłości?

Dlaczego gdy mówisz o miłości powinnaś robić to szeptem? Dziwne pytanie prawda, zazwyczaj gdy jesteśmy zakochani chcemy krzyczeć a nie szeptać, więc dlaczego o tym piszę.

 Miłość a niepewność

Nigdy nie jest idealnie, świat to nie telenowela, każdy z nas ma swoje zalety ale i wady. Nie należymy także do nikogo, mamy wolną wolę, nikt nie powinien na siłę trzymać nas przy sobie. Dlatego warto najpierw poznać osobę z którą chcemy się związać, nie chodzi mi tutaj bynajmniej o to by dowiedzieć się tylko tego co lubi ale także o to kim jest naprawdę, jak zachowuję się w sytuacjach trudnych, problematycznych.
Miłość dlatego właśnie jest niepewna, bo może się okazać przy bliższym poznaniu, że tak naprawdę patrzyliśmy przez różowe okulary na tę osobę lub ten związek nie jest tym czego oczekiwaliśmy. Należy także pamiętać, że nie tylko my oceniamy ale sami jesteśmy poddawani ocenie nawet Angelina Jolie nie jest ideałem. (choć niektórzy będą w to wątpić). Nie mamy więc nigdy pewności czy związek się uda ale po miesiącu znajomości nie należy krzyczeć, że mężczyzna, którego ledwie znamy to ten jedyny!

“Mów szeptem jeśli myślisz o miłości.”

Wiliam Szekspir

Miłość a bieg z przeszkodami

W życiu trzeba nie tylko patrzeć ale i słuchać, nie tylko brać ale także dawać. Cała magia
polega na tym aby doceniać małe rzeczy, starania i nie wymagać wiele
na początku znajomości. Pomyśl sobie jak to dobrze, że masz kogoś, kto zadzwoni,
gdy masz grypę albo uśmiechnie się do ciebie kiedy ty masz akurat
beznadziejny dzień. Los jest różny a jeśli już jesteście ze sobą dłuższy czas, to nie popadaj w rutynę. Wiem co możesz powiedzieć: praca, dom ok, rozumiem ale czasem kwiaty bez okazji są miłym dodatkiem, w drugą stronę też to działa, miły gest, czułe słowo. Dbajcie o siebie. Spędzajcie wspólnie czas, rozmawiajcie, rozwiązujcie swoje problemy. Wychodzę z założenia że skoro miłość narodziła się między dwojgiem ludzi a jest to długotrwały proces to nie należy z niej rezygnować tak po prostu. Tak jak wspomniałam wcześniej mamy wolną wolę i nie można mówić mój, moja ale jeśli nie dbamy wzajemnie o łączące nas więzi po prostu, gdzieś się mijamy. Najpierw w drzwiach a potem w życiu.
A teraz wiersz trochę o miłości ale i o wątpliwościach uczuciowych 

P { margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); widows: 2; orphans: 2; }P.western { font-family: “Times New Roman”,serif; font-size: 12pt; }P.cjk { font-family: “Times New Roman”,serif; font-size: 12pt; }P.ctl { font-family: “Times New Roman”,serif; font-size: 12pt; }

Motyle i ćmy
bujamy
się na obłoku
leniuchując
w ciszy.
Ja
tonę w czerwieni –
z
nieśmiałością
uchylam
powieki,
twoje
słońca
świecą
rozmarzeniem.
Poniżej
serca motyle
tańczą
tango
zaplątane
w
siebie…
wierzą…
W końcu myśli
racjonalnie
wracają
na
wieszaki nocy,
gdzie
w obawach
czają
się ćmy.

Tak odbiegając od tematu uwielbiam motyle ćmy niekoniecznie.
A może masz ochotę poczytać coś jeszcze na temat naszych serc?

Miłego czytania 😉

  • Anonimowy

    Też lubię motyle, a ćmy niekoniecznie:) Ale szkoda mi ich, że ludzie wolą motyle…

  • Bardzo dobre postanowienie, żeby nie podążać za trendami. Czasami mam wrażenie, że jak coś "modnego" się pojawi to nagle wszyscy rzucają się na dany temat, bo w końcu stoi za nim popularność. W tym wszystkim zatraca się istota prowadzenia bloga. Tekst o miłości – bardzo prawdziwy. Powtarzamy sobie, że nic nie jest nam dane na zawsze, ale w głębi i tak skrywamy nadzieję, że to nie do końca prawda 🙂

  • Piękny wiersz.

  • Miłość jest z jednym z najpiękniejszych uczuć na świecie. A poezja najlepiej odzwierciedla słowami to nieposkromione uczucie. Życzę motywacji do kontynuowania poetyckiej twórczości.