ogród
Inspiracje,  Kategoria-wpisow,  Obserwuję,  Piszę,  Wiersze

Nie(tajemniczy) ogród?

Ostatnio opublikowałam na blogu wiersz pt. „Temeraire” jak wiecie był on pisany dzięki emocjom związanym ze sztuką czyli, krótko mówiąc opisałam w moim utworze to co zobaczyłam i poczułam widząc ten obraz na ekranie komputera. Jak wiecie malarstwo i poezja bardzo się lubią tak jak i dobra muzyka, która od lat mnie inspiruje, dlatego pomyślałam, że co jakiś czas wprowadzę Was w mój świat i pokażę moje inspirację, opiszę to jak piszę (oczywiście wierszami). Wśród komentarzy do Temeraire padła taka prośba abym właśnie dzieliła się inspiracjami.

Klasycznie ale i nowocześnie

Tym razem więc będzie muzycznie. Już raz na blogu łączyłam muzykę i wiersz ale nigdy nie robiłam tego w odniesieniu do muzyki klasycznej, więc nie wiem czy pomysł się spodoba. Jeśli tak to od czasu do czasu będę wrzucać właśnie takie moje perełki razem z wierszem. Tak jak mówiłam wszystko można opisać słowem jeśli emocja jest wystarczająca a sztuka bynajmniej ta którą Wam pokazuję budzi we mnie emocje. Dodatkowo, mam skojarzenia z filmem z dzieciństwa o takim samym tytule, książką oraz miłością siostrzaną (właśnie tą książkę czytała mi siostra gdy byłam malutka). Tych bodźców działających na mnie w tym wypadku było więc jeszcze więcej i one dopełniły wiersz.Tak więc tutaj macie filmik:

Jak da się usłyszeć ten utwór należy do tych niby klasycznych a jednak z nutą nowoczesności. Ostatnio wpadłam na nagranie gdzie właśnie tajemniczy ogród zgłoszono do Eurowizji. Jak widać można tak bezpośrednio zachwycać się muzyką instrumentalną na takiej „ustawianej imprezie” Jeszcze nie sposób nie wspomnieć o filmie. Z adaptacji książki zostało mi już wspomnienie tego cudownego ogrodu i wózka Collina. Wypada sobie co nieco odświeżyć.

A teraz czas na wiersz:
Tajemniczy Ogród

 

W asyście dźwięku
Stawiam pierwsze kroki
Fortepian delikatnie
pieści nuty
kiedy skrzypce
Uwodzą smyczkiem

 

Idąc dalej
Odkrywam
Wiolonczelę
Jej stanowczość
Przyśpiesza
Nieco grę

 

Gdy zbliża się do fortepianu
Skrzypce kradną partię
Każda chce zwrócić
Uwagę dżentelmena we fraku

 

nie patrzy na nie
Jego sercem włada
On sam

Mam na imię Klaudia i cieszę się, że tu jesteś. Chciałabym abyś się poczuł jak u siebie i wypił ze mną kawę w otoczeniu słów. Na blogu opowiem Ci nie tylko o moich potyczkach z fotografią ale o tym co mnie inspiruje. Będzie to podróż pełna wyzwań. Zapraszam cię serdecznie zabierz ze sobą ciekawość! Jeśli podobał Ci się ten tekst udostępnij go dalej, lub odwiedź mnie na facebooku: Sztuka Pisania

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *