Kategoria-wpisow

Ostatni rejs… i wiersz?

Malarstwo, zmieniło moje patrzenie na świat. Pisałam już o tym wcześniej Co łączy malarstwo i poezję ale bardzo ważnym dla mnie jest abyście wiedzieli, że teraz mam trudniej z tego powodu. Kolor szary nie jest już szarością a może popielatym, grafitowym? Poza tym, zawsze gdy zastanawiam się nad czymś, szukam inspiracji do wiersza, wtedy patrzę na swoją lampę, sąsiednią paprotkę, analizuję cienie, światło. Nie mogę się oprzeć.

Ulotna inspiracja… własny rejs

Gdy zobaczę obraz, który mnie, ciekawi wywołuje emocje to mogę patrzeć na niego godzinami. Czasem w internecie wyławiam takie swoje ulubione perełki. Nie znam się na sztuce, jednakże coś co wywołuje u mnie drżenie serca (pozytywne lub nie) jest dla mnie czymś wartościowym i wartym zachowania. Tak sobie gromadzę te wspomnienia, widoki, emocje. Wszystko to wpływa na moją poezję. W recenzji Kasi z Books and Babes możecie zobaczyć, że czytając mój tomik, zwróciła uwagę na dużą ilość barw użytych w wierszach. Tym razem do napisania wiersza zainspirował mnie obraz o nazwie „Ostatni rejs Temeraire” był to tak  silny impuls, że emocje musiały zostać przelane na papier.

Oto wiersz:

 

Temeraire

 

Ocean burzy się
Nie chce być
Posłańcem
Dusz

 

W innej jego części
Temeraire odbywa
Ostatni rejs
Niebo oddaje pokłon
Czarując widokiem
Woda  usypia pięknem
Tylko boja ciemna
Buja się
W przeczuciu

 

Bo śmierć już
Siedzi na
Bocianim gnieździe
Nocą czuć jej zapach
I widać dusze
Które ocean rozgrzesza

 

 

Miłego czytania i inspirowania się sztuką 😉

Mam na imię Klaudia i cieszę się, że tu jesteś. Chciałabym abyś się poczuł jak u siebie i wypił ze mną kawę w otoczeniu słów. Na blogu opowiem Ci nie tylko o moich potyczkach z fotografią ale o tym co mnie inspiruje. Będzie to podróż pełna wyzwań. Zapraszam cię serdecznie zabierz ze sobą ciekawość! Jeśli podobał Ci się ten tekst udostępnij go dalej, lub odwiedź mnie na facebooku: Sztuka Pisania

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *